JACEK DZWONOWSKI

"WATER MUSIC" - TRIPLE CONCERTO FOR FAUCET, WATER PIPES AND VIOLIN

Jak się okazuje talent może "wypłynąć" nawet wtedy, gdy przed koncertem chcesz tylko umyć ręcę - i odkręcasz kran... Wygląda na to, że historię kwartetu smyczkowego Altra Volta trzeba będzie dzielić na okresy „przed kranem" i „po kranie".

Wszystko za sprawą żartobliwego filmiku, który nakręciliśmy przed koncertem w jednym ze śląskich miast. W rolach głównych wystąpili w nim: kran, z wyjątkowym zadęciem i zacięciem oraz Jacek Dzwonowski, który, jak wiadomo, jest gotów wejść w artystyczną interakcję ze wszystkim, co emituje jakiekolwiek dźwięki. A tam gdzie Jacek i dźwięki – tam sukces murowany

Film zaczął egzystować pod kilkoma tytułami: "Koncert na kran i skrzypce" alias "Triple concerto for faucet, water pipes and fiddle...", alias "Concerto hydraulico" a w niektórych częściach świata "Яцек Дзвоновский и кран"

Filmik był wyświetlany w amerykańskiej TV FOX, japońskiej NHK, Discovery i w tv rosyjskiej. Na naszym kanale jest już ponad 1.200.000 wyświetleń a na stronie FB Erica Whitacre ponad 4.000.000 wyświetleń ;-)

Niech "kran" będzie z Wami

Pulp Fiction

Misirlou

przekomponowane przez Jacka Dzwonowskiego

Fryderyk Chopin

Preludium e-moll Op. 28 nr 4.

Wild Hunt

The Witcher 3

Geralt of Rivia

Paweł Mikler Altra Volta quartet feat. Adam Marek

Bitter Sweet Symphony & Teardrop

debiuty

JOANNA KONDRAT

Kwartet Altra Volta miał ogromną przyjemność i zaszczyt wystąpić podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas koncertu "Kora, Trójka i Debiuty" zespół towarzyszył Joannie Kondrat, która wykonała piosenkę "Ostatni" z repertuaru Edyty Bartosiewicz. Partie instrumentów smyczkowych zaaranżował Jacek Dzwonowski. Gratulujemy Joannie Kondrat wygranej w "Debiutach". W imieniu Laureatki i własnym, dziękujemy wszystkim przyjaciołom i fanom kwartetu Altra Volta za wsparcie i udział w głosowaniu.

gdzieżeś ty bywał czarny baranie

Stanisław Soyka & Altra Volta

Fragment programu "Między nami Polakami", gdzie wystąpiliśmy ze wspaniałym Stanisławem Soyką. Utwór ten jest częścią programu Soyka po śląsku.

Rolf Løvland

You raise me up

Utwór ten - początkowo instrumentalny - napisany przez norweskiego kompozytora Rolfa  Lovlanda z zespołu Secret Garden doczekał się setki przeróbek i opracowań. Najsłynniejszymi wykonawcami tego utworu są Josh Groban i Westlife

Régis Campo

Sept Humoresques

Nagranie z Opery Comique z Paryża z festiwalu La 19e Nuit de la Voix. Kwartet wraz kontrabasistą Krzysztofem Korzeniem towarzyszył Zespołowi Miasta Katowic - Camerata Silesia.

Paul McCartney

Hey Jude

Nasze mniej klasyczne oblicze ;-)

Tan Dun - For The World

Muzyka z filmu Hero. Nagranie zrealizowane podczas tournee do Chin w Tienfu European Center w Chengdu

Stand by me

Wizyta w sklepie muzycznym w Chengdu - Chiny.

Summer

Kompozycja Summer Jacka Dzwonowskiego - pierwszego skrzypka w naszym kwartecie. Utwór oparty na motywach koncertu Lato A. Vivaldiego.

J. S. Bach - Sarabanda

Mieliśmy przyjemność wystąpić na dużym ekranie. Fragment z filmu Sławomira Fabickiego - Z odzysku. Film wielokrotnie nagradzany, był też polskim kandydatem do Oscara.

Jak jo chodził do szkoły

Stanisław Soyka i Altra Volta w prokekcie - Soyka po śląsku.

Relaks muzyczny....

Astor Piazzolla - Inverno Porteno

Astor Piazzolla - Verano Porteno

Astor Piazzolla - Otono Porteno

Astor Piazzolla - Primavera Porteno

Georg Gershwin - Oh lady be good

P