Krótko o nas

Kwartet smyczkowy 
Altra Volta

Jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną. Kwartet powstał w 1998 r. w Katowicach. Tworzą go skrzypkowie: Jacek Dzwonowski i Leszek Sojka, altowiolistka Aleksandra Marko-Lech, wiolonczelista Michał Lech – absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Kwartet smyczkowy Altra Volta gościł na scenach koncertowych i festiwalowych w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Watykanie, Szwajcarii, Słowacji, Turcji, Litwie, Białorusi, Holandii, Egipcie, Indiach, Sri Lance i Chinach.

Kwartet smyczkowy Altra Volta - koncerty, wigilia, kolędy, ślub, wesele

Najnowsza płyta

VOX EX SILESIA

Grzegorz Płonka - śpiew

Kwartet smyczkowy Altra Volta

Jacek Dzwonowski - skrzypce
Leszek Sojka - skrzypce
Aleksandra Marko-Lech - altówka
Michał Lech - wiolonczela

Tomasz Drozdek T.etno

- perkusja, instrumenty etniczne, chórki

W utworze Łączenie - gościnnie Michał Nit

 

Z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce płytę „To be continued...”, wydaną specjalnie z okazji jubileuszu 20-lecia naszego zespołu - kwartetu smyczkowego Altra Volta.

Tytuł płyty nie jest przypadkowy, bo choć 20 lat wspólnego koncertowania to szmat czasu, pragniemy wciąż trwać w tym niezwykłym muzycznym związku, obiecując, że będziemy koncertować i nagrywać dopóki w naszych sercach będzie grać muzyka.

„To be continued...” to podróż przez style i formy: od klasyki, przez folk, muzykę improwizowaną, aż do własnych, autorskich kompozycji kwartetu Altra Volta. Materiał, który znajdziecie Państwo na płycie jest wyrazem fascynacji naszego zespołu różnorodnością muzyki - jej nastroju, wyrazu i narracji, a przez tę właśnie różnorodność tak niezwykłą, niesamowitą i fascynującą.
Zabieramy zatem Państwa w ten czarujący świat dźwięków życząc miłego odbioru.

 

KONCERTY

Zapraszamy na koncert 2.3.2019 r., Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Godz. 18:00

Muzeum Zamkowe w Pszczynie oraz Regionalny Instytut Kultury w Katowicach zapraszają na koncert promocyjny płyty Grzegorz Płonka „Vox ex Silesia”.

Płyta „Vox ex Silesia", na której znajduje się 13 autorsko zaaranżowanych pieśni ze zbioru Juliusa Rogera „Pieśni Ludu Polskiego w Górnym Szląsku", jest próbą wpisania się w muzyczny nurt, mający swe korzenie w twórczości ludowej i równocześnie - otwarciem się na różnorodne muzyczne inspiracje, mogące wzbogacić artystyczny przekaz pierwowzoru.

Wystąpią - Grzegorz Płonka - wokal, Altra Volta kwartet smyczkowy/string quartet (w składzie: Jacek Dzwonowski, Leszek Sojka, Aleksandra Marko-Lech, Michał Lech) oraz T.ETNO Tomasz Drozdek.

Bilety można znaleźć na stronie: http://tiny.cc/4jvb3y

NEWS

NEWS

NEWS

REPERTUAR

REPERTUAR

100 lat niepodległości - muzyka polska, filmowa, międzywojenna ocalić od zapomnienia

MUZYKA POLSKA - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Kwartet Altra Volta, wpisując się w przypadające na lata 2018-2021 obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotował specjalne programy koncertów i prelekcje dla uświetnienia powrotu Polski, po 123 latach jej nieobecności, na polityczną mapę Europy.

Oferta koncertowa. Warszawa, Katowice, Śląsk, Bytom, Gliwice, Kraków, Mysłowice, Będzin, Czeladź Sosnowiec, Tarnowie Góry, Pszczyna

REPERTUAR

KONCERTOWY


Oferta zespołu skierowana do instytucji upowszechniania kultury: filharmonii, sal koncertowych, instytutów polskich, ośrodków i domów kultury, stowarzyszeń i towarzystw promujących kulturę. 


Soyka po śląsku - koncert kwartet smyczkowy - pieśni śląskie

STANISŁAW SOYKA 

I ALTRA VOLTA

Autorski projekt kwartetu Altra Volta, którego celem jest odkrycie piękna twórczości ludowej – pieśni śląskich. Do współpracy artyści zaprosili wokalistę Stanisława Soykę. 

 


Oprawa muzyczna imprez firmowych najlepszy event muzyka do kotleta tanio z dojazdem profesjonalny

OFERTA

DLA FIRM


Jesteśmy dla Państwa bez względu na czas miejsce i okoliczności by współtworzyć i podkreślać subtelnym pięknem muzyki wizerunek Waszej firmy. Czarujemy rzeczywistość, bawimy, wzruszamy, zaskakujemy, dajemy poczucie komfortu i luksusu. 

 


Kwartet smyczkowy na ślub. Katowice, Chorzów, Bytom, Kraków, Świętochłowice, Gliwice, Zabrze, Tarnowskie Góry

KWARTET SMYCZKOWY
NA ŚLUB I WESELE

Kwartet zapewnia oprawę muzyczną podczas ślubów w kościele oraz Urzędach Stanu Cywilnego. Kwartet może wystąpić również z wokalistką. Do dyspozycji jest też mniejszy skład osobowy - trio, duet, bądź skrzypce, altówka, wiolonczela. Przykładowy repertuar: Ave Maria - Schubert, Bach - Aria, Morricone - Gabriel's Oboe, Pachelbel - Canon, Mendelssohn - Marsz weselny.

Wigilia firmowa oprawa muzyczna piękne kolędy polskie zagraniczne pastorałki Katowice Bytom Chorzów Mysłowice, Gliwice Zabrze Tarnowskie Góry Radzionków Śląsk Kraków Małopolska Warszawa

KONCERTY KOLĘD, WIECZORY WIGILIJNE

W naszym wykonaniu usłyszeć możecie Państwo kolędy, pastorałki polskie i innych narodów we własnym, niepowtarzalnym opracowaniu i ciepłej, klasycznej aranżacji z elementami folku, swingu, jazzu. Oprawa muzyczna spotkań opłatkowych, wigilii firmowych

 


Koncerty fortepianowe w wersji kameralnej na kwartet lub kwintet

KONCERTY
FORTEPIANOWE

Koncerty Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Jana Sebastiana Bacha, Edwarda Griega w wersji kameralnej. 


Łukasz Byrdy piano fortepian

ŁUKASZ BYRDY
I ALTRA VOLTA

To muzyczne przedsięwzięcie zespołu realizowane z pianistą Łukaszem Byrdy – uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz laureata licznych konkursów międzynarodowych. 

Muzyka filmowa najpiękniejsze melodie filmowe kalejdoskop Vabank, Ada to niewypada 20 lecie międzywojenne tapping

PANORAMA MUZYKI FILMOWEJ

To propozycja, dzięki której odżyją obrazy zapisane na taśmie celuloidowej niezapomnianymi filmowymi scenami, a muzyka pozwoli słuchaczom odgrywać w wyobraźni kultowe sceny kinowe.

Piosenka, przeboje Katarzyna Pluta Altra Volta

ALTRA VOLTA I KATARZYNA PLUTA

To oferta dla wszystkich tych z Państwa, którzy cenią sobie dobrą piosenkę, w autorskich aranżacjach na kwartet smyczkowy wraz z solistką. 

 

Audycje szkolne, przedszkolne edukacyjne spotkania dla młodzieży dzieci ciekawe historia muzyki

AUDYCJE SZKOLNE

"TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE, JAKIE JEJ MŁODZIEŻY CHOWANIE" 

Jan Zamoyski. Audycje słowno-muzyczne dla dzieci i młodzieży. Misją kwartetu smyczkowego Altra Volta jest propagowanie i przybliżanie kultury muzycznej dzieciom i młodzieży.