HEY JOE - Wojciech Myrczek & Altra Volta

CHORZÓW, POLSKA - GALERIA SZTUKI MUZYCZNEJ I OBRAZU W CHORZOWIE

NOWY SINGIEL W WYKONANIU WOJCIECHA MYRCZKA ORAZ KWARTETU ALTRA VOLTA -

HEY JOE

Przedstawiamy wam naszą najnowszą produkcję - autorską wersję znanego utworu „Hey Joe” w wykonaniu znakomitego wokalisty jazzowego Wojciecha Myrczka z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Altra Volta. 


Hey Joe, Where You Gonna Go? - popularna amerykańska piosenka z lat sześćdziesiątych XX wieku, która stała się standardem rockowym. Autorstwo piosenki wielokrotnie błędnie przypisywane było amerykańskiemu muzykowi Dino Valentemu (znanemu też jako Chester Powers lub Jesse Farrow). Piosenka często jest też uznawana za „dzieło tradycyjne”, jednak prawa autorskie zarejestrował w USA w 1962 Billy Roberts. Piosenka miała wielu wykonawców, jednak za najsłynniejsze uznaje się wykonania Jimiego Hendrixa. 


Serdecznie zapraszamy do wysłuchania oraz nagrodzenia produkcji „łapką w górę”! 👍

Wojciech Myrczek - wokalista jazzowy. Inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem.


Jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak I miejsca w ankietach Jazz Top 2015 - 2021 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013 r.), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011 r.), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010 r.) i inne.