To już 20 lat naszego wspólnego koncertowania dla Państwa.

Cieszymy się, że przez ten czas byliście cały czas z nami. 20 lat minęło zupełnie niepostrzeżenie i dopiero patrząc wstecz widzimy ile się przez ten czas zdarzyło pięknych dźwięków, w super miejscach ze znakomitymi artystami. Jubileusz 20-lecia to fantastyczna okazja, by uczcić wspólny czas - na jedyny możliwy sposób - koncertem.

Z wielką przyjemnością informujemy wszystkich naszych fanów, że właśnie dziś, 13-go października, nasz zespół - kwartet smyczkowy Altra Volta został laureatem nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w dziedzinie kultury za 2018 rok w kategorii osiągnięć twórczych. To wspaniale wyróżnienie zbiega się z jubileuszem 20-lecia wspólnego, kwartetowego koncertowania.

Grzegorz Płonka Radio Katowice Altra Volta kwartet Jacek Dzwonowski, Aleksandra Marko-Lech Michał Lech Leszek Sojka Tomasz Drozdek Krzysztof Kurek

Polskie Radio Katowice - fotorelacja z sesji nagraniowej do najnowszej płyty Grzegorza Płonki. Na płycie znajdzie się 13 pieśni z regionu śląskiego wybranych ze zbioru wydanego przez Juliusa Rogera w 1863 r.

Tan Dun Hero For the world

A oto efekt naszej fascynacji Chinami - kulturą, ludźmi, krajem.

Koncert Altra Volta & Łukasz Byrdy - "Chopin i Przegląd Polskiej Muzyki Filmowej"

Koncert Altra Volta & Łukasz Byrdy - "Chopin i Przegląd Polskiej Muzyki Filmowej" <肖邦&波兰电影音乐全景>
3.11.2017 r. mieliśmy przyjemność wystepować wraz z pianistą Łukaszem Byrdy w nowo wybudowanej, wspaniałej sali Tianfu Concert Hall w Centre for China-Europe Cooperation.

Na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Chengdu już za kilka dni wyruszymy w naszą podróż do Chin. Oczywiście nie omieszkamy zasypać Was zdjęciami z wyjazdu

IFLA Parl Sejm Senat Sala Kolumnowa koncert kwartetu smyczkowego Altra Volta 2017

Z radością prezentujemy kilka fotek z koncertu, który mieliśmy przyjemność zagrać 16 sierpnia 2017r. na zaproszenie Kancelarii Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Sejm Ifla Parl 2017 koncert

Z dumą spieszymy z wiadomością, że dziś wystąpimy w budynku Sejmu RP.